ANKARA OZON TEDAVİSİ

2 atomlu oksijene bir oksijen atomunun eklenmesiyle oluşan ozon gaz formunda O3 ile gösterilen kimyasal bir bileşiktir. Renksiz ve kendine has bir kokusu olan ozon gazı atmosferde bulunan en önemli gazlardan biridir. Süper oksijen olarak da isimlendirilen ozon gazı, oksijenin yüksek enerjili versiyonudur. Atmosferin etrafını çevreleyerek güneşin zararlı etkilerini azaltan, biyolojik dengenin korunmasında önemli etkisi bulunan bu bileşik aynı zamanda tedavi amaçlı da kullanılmaktadır. Ozon gazı kullanılarak yapılan tedavilerin tümü ozon tedavisi adını almaktadır.
Damar ve dolaşım bozukluklarında, hücreleri yenilemek, vücudu zararlı bakterilerden temizlemek, yaşlanma sürecini yavaşlatmak, depresyon, diyabet, kronik yorgunluk, eklem ağrıları, bacaklardaki açık yaralar ve benzeri hastalıkların iyileştirilmesi Ankara Ozon Tedavisi ile mümkün olmaktadır. Ozon tedavisinin depresyon hastalıklarında ilaç kullanımını azalttığı, uygulanan kişiye enerji verdiği tespit edilmiştir.

Ankara Ozon Tedavisi sırasında kullanılan ozon saf oksijenden elde edilen ozon-oksijen karışımıdır. Tıbbi olarak kullanılan bu karışım özel hassas cihazlar yardımıyla elde edilmektedir. Ozonun doğrudan koklanması ve solunması kişiler için tehlike arz etmektedir. Ancak astım ve benzeri solunum sistemi hastalıkları inhalasyon yoluyla ozon emdirilmiş yağların solunması sağlanmaktadır. Bu tedavi yöntemi sonrası astım hastalıklarının tedavi edilmesi kolaylaşmıştır.
Ankara Ozon Tedavisi vücudu oksijen üretimi açısından yetersiz kalan kişilere uygulanmaktadır. Ozon, kırmızı kan hücrelerinin esnekliğini artırarak kılcal damarlardan geçişini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca ozon beyaz kan hücrelerine de etki eder. Beyaz kan hücrelerinin çalışmasını düzenleyerek enfeksiyon ve kansere karşı direncini artırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir